facebook tracking
Kontor & Roller på MOHV

MOHV Blivande mäklare

Connect
Gör dig redo för att bli mäklare!

Funderar du ibland på hur det skulle vara att jobba som fastighetsmäklare? Gillar du att skapa såväl affärer som relationer? Vill du vara en del av en resa mot att bli framtidens mäklarföretag? 

Då har du hittat rätt! Keep going! 

 

Vi på MOHV söker nu dig som har drivet och viljan att bli mäklare. För att nå dit kommer du jobba som Mäklarassistent (deltid) hos oss. Under anställningen erbjuds du en mäklarutbildning samtidigt som du får möjligheten att göra din praktik på ditt framtida mäklarkontor. 

Låter det intressant? Klicka på connect så hör vi av oss till dig och berättar mer! Just nu har vi flera platser i Stockholms innerstad och Haninge.

 

Din profil 
• Vi söker dig som har dokumenterad sälj- eller serviceerfarenhet

• Du gillar att göra affärer och har gärna ett stort nätverk

• Du har jobbat i minst 7 år efter gymnasiet och med fördel längre tid än så 

• Du har jobbat med försäljning eller service 

• Du är social och gillar gemenskap 

• Du fullföljer dina åtaganden och är duktig på att planera din tid och att prioritera

• Du har studievana och har kapaciteten att klara av mäklarstudier vid sidan om jobbet i det fall du är intresserad av att studera till mäklare via MOHV 

• Du har lokal förankring till det MOHV-kontor du vill jobba på

• Du ser fram emot att bli en del av MOHVs tillväxtresa!

Arbetsplats och kultur

Företagskulturen hos oss bygger på öppenhet, prestigelöshet och kreativitet. Vi sätter personlig utveckling högt, och vi ger våra medarbetare möjlighet att själva forma sin roll och sin arbetssituation.
Förutom att vi har roligt tillsammans under arbetstiden, så ser vi till att komma ut på gemensamma aktiviteter och därmed växa tillsammans. Vi är stolta över vår företagskultur och strävar efter att göra den ännu bättre!

Sveavägen 141
113 46 Stockholm Vägbeskrivning info@MOHV.se 08-99 29 29

Bromma

Arkitektvägen 2
168 30 Bromma Vägbeskrivning bromma@MOHV.se 08- 99 29 29

Halmstad

Norra vägen 11
302 32 Halmstad Vägbeskrivning halmstad@MOHV.se 035-10 30 22

Hammarby Sjöstad

Lugnets Allé 57
12033 Stockholm Vägbeskrivning hammarbysjostad@MOHV.se 08-992929

Haninge

Poseidons torg 2 B
136 46 Handen Haninge Vägbeskrivning haninge@MOHV.se 08-99 29 29

Helsingborg

Drottninggatan 20-22
252 21 Helsingborg Vägbeskrivning helsingborg@MOHV.se 042-400 90 20

Hemavan

Blå vägen 17
92066 Hemavan Vägbeskrivning info@MOHV.se

Jönköping

Solåsvägen 22
55303 Jönköping Vägbeskrivning jonkoping@MOHV.se

Kungsbacka

Gymnasiegatan 34
434 50 Kungsbacka Vägbeskrivning kungsbacka@MOHV.se 0300-73050

Kungsholmen

Hornsbergs Strand 83
11215 Stockholm Vägbeskrivning kungsholmen@MOHV.se 08-992929

Lund

Karl XI gatan 1
222 20 Lund Vägbeskrivning lund@MOHV.se 046-13 91 00

MOHV Mäklarsupport

Jungmansgatan 12
21119 Malmö Vägbeskrivning info@MOHV.se 040-73900

Malmö

Regementsgatan 17
217 53 Malmö Vägbeskrivning malmo@MOHV.se 040-739 00

Solna

Arvid Tydéns Allé 12
171 69 Solna Vägbeskrivning solna@MOHV.se 08-992929

Umeå

Kungsgatan 25
90325 Umeå Vägbeskrivning umea@MOHV.se 090-770055

Uppsala

Kungsängsesplanaden 18
753 18 Uppsala Vägbeskrivning uppsala@MOHV.se 018-252551

Vasastan

Sveavägen 141
11346 Stockholm Vägbeskrivning stockholm@MOHV.se 08-992929

Jobbar du redan på MOHV?

Var med i rekryteringen och hitta din nästa kollega!

email
@mohv.se
Teamtailor

Karriärsida från Teamtailor