facebook tracking
Kontor & Roller på MOHV

MOHV Franchise

Connect
För mäklare med entreprenörsdriv!

På MOHV erbjuder vi ett nyckelfärdigt franchisekoncept som gör att man kan komma igång enkelt, snabbt och framgångsrikt. Konceptet riktar sig till entreprenöriella mäklare som vill ta nästa steg i karriären och starta ett eget mäklarkontor. Att driva kontor med MOHV innebär både frihet och möjligheter, så våga satsa och ta klivet att starta kontor!  

I vårt franchiseupplägg är man två eller flera mäklare som tillsammans startar och driver kontoret. Man behöver inte ha någon erfarenhet av att vara företagare, det enda som behövs är 8000 kr och en eller två mäklarpolare. Resten fixar vi. MOHV hjälper till med hela bolagsuppstarten, ekonomin och kunskapen kring hur man snabbast kommer igång och blir lönsamma.

En del av det unika i MOHVs franchisekoncept är att vi kan erbjuda ett generöst upplägg för såväl franchisetagare som anställda mäklare och samtidigt ha minst lika bra lönsamhet som andra mäklarföretag. Detta är tack vare vår Mäklarsupport som på ett supereffektivt sätt och med stordriftsfördelar sköter administration och ekonomi åt samtliga MOHV-bolag.

MOHV har idag 16 kontor i Sverige och ett flertal nya i pipen som startar upp senare under året. 

Är du nyfiken på att starta MOHV-kontor i din stad? Kontakta vår Tillväxtchef Diana Selguson diana.selguson@mohv.se eller klicka på "Connect" (givetvis anonymt), så hör vi av oss!

Vill du veta hur starten av ett MOHV-kontor kan gå till? Här kan du läsa storyn om hur MOHV Jönköping startade.

Lediga områden just nu:


  • Gärdet

  • Norra Djurgårdsstaden

  • Årsta

  • Enskede

  • Vällingby

  • Täby

  • Sollentuna 

  • Lidingö

  • Norrköping

  • Linköping

  • Sundsvall

...finns ditt område inte med? Kontakta oss ändå!

Arbetsplats och kultur

Företagskulturen hos oss bygger på öppenhet, prestigelöshet och kreativitet. Vi sätter personlig utveckling högt, och vi ger våra medarbetare möjlighet att själva forma sin roll och sin arbetssituation.
Förutom att vi har roligt tillsammans under arbetstiden, så ser vi till att komma ut på gemensamma aktiviteter och därmed växa tillsammans. Vi är stolta över vår företagskultur och strävar efter att göra den ännu bättre!

Sveavägen 141
113 46 Stockholm Vägbeskrivning info@MOHV.se 08-99 29 29

Bromma

Arkitektvägen 2
168 30 Bromma Vägbeskrivning bromma@MOHV.se 08- 99 29 29

Halmstad

Norra vägen 11
302 32 Halmstad Vägbeskrivning halmstad@MOHV.se 035-10 30 22

Hammarby Sjöstad

Lugnets Allé 57
12033 Stockholm Vägbeskrivning hammarbysjostad@MOHV.se 08-992929

Haninge

Poseidons torg 2 B
136 46 Handen Haninge Vägbeskrivning haninge@MOHV.se 08-99 29 29

Helsingborg

Drottninggatan 20-22
252 21 Helsingborg Vägbeskrivning helsingborg@MOHV.se 042-400 90 20

Hemavan

Blå vägen 17
92066 Hemavan Vägbeskrivning info@MOHV.se

Jönköping

Solåsvägen 22
55303 Jönköping Vägbeskrivning jonkoping@MOHV.se

Kungsbacka

Gymnasiegatan 34
434 50 Kungsbacka Vägbeskrivning kungsbacka@MOHV.se 0300-73050

Kungsholmen

Hornsbergs Strand 83
11215 Stockholm Vägbeskrivning kungsholmen@MOHV.se 08-992929

Lund

Karl XI gatan 1
222 20 Lund Vägbeskrivning lund@MOHV.se 046-13 91 00

MOHV Mäklarsupport

Jungmansgatan 12
21119 Malmö Vägbeskrivning info@MOHV.se 040-73900

Malmö

Regementsgatan 17
217 53 Malmö Vägbeskrivning malmo@MOHV.se 040-739 00

Solna

Arvid Tydéns Allé 12
171 69 Solna Vägbeskrivning solna@MOHV.se 08-992929

Umeå

Kungsgatan 25
90325 Umeå Vägbeskrivning umea@MOHV.se 090-770055

Uppsala

Kungsängsesplanaden 18
753 18 Uppsala Vägbeskrivning uppsala@MOHV.se 018-252551

Vasastan

Sveavägen 141
11346 Stockholm Vägbeskrivning stockholm@MOHV.se 08-992929

Jobbar du redan på MOHV?

Var med i rekryteringen och hitta din nästa kollega!

email
@mohv.se
Teamtailor

Karriärsida från Teamtailor